کارگر مورد نیاز طرحها فقط از نیروی کار ایرانی تامین شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از صبحانه، با توجه به تأکید رییس جمهور مبنی بر ضرورت توجه ویژه به بحث اشتغال و نیروی کار موجود در کشورمان، دولت یازدهم از ابتدا تلاش داشته با خروج کشور از رکود موجود، امکان سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی و در نتیجه اشتغال‌زایی بیشتر و افزایش قدتر خرید مردم را اجرایی کند.

تاکنون طرح های مختلفی در این زمینه مطرح و برخی نیز عملیاتی شده است و همگان انتظار دارند با رونمایی از بسته پیشنهادی قوه مجریه برای رونق اقتصادی، نتایج ملموسی در فضای اقتصادی کشور حاصل شود که یکی از مهمترین این نتایج، افزایش ضریب اشتغال نیروی کار ایرانی است.اما در این میان، تاکیدات دیگری نیز توسط دولت به مسئولان اجرایی شده است.

بر اساس بخشنامه اخیر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، به منظور ساماندهی اتباع بیگانه و کمک به حل معضل بیکاری و در راستای سیاست‌های دولت برای صیانت از نیروی کار داخلی و افزایش اشتغال، همه دستگاه‌های اجرایی دولتی و عمومی غیر‌دولتی و نیز شرکت‌ها و پیمانکاران مرتبط با آنها را ملزم کرده که کارگران مورد نیاز خود را صرفا از نیروی کار ایرانی تامین کنند.

 

این بخشنامه تصریح می‌کند که در صورت ضرورت بکار گیری کارگران نیروی کار خارجی در موارد خاص، تنها از نیروهای کار دارای کارت کار موقت که توسط ادارات زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می‌شود، با رعایت مقررات مربوط استفاده کرده و از بکارگیری کارگران غیر مجاز تحت هر شرایطی پرهیز کنند.

همچنین ،جهانگیری از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواسته است ضمن همکاری لازم با دستگاههای مذکور، در صورت مشاهده تخلف، اسامی دستگاههای دولتی و عمومی غیردولتی و شرکتهای مرتبط با آنها را که در این زمینه همکاری نکنند، به مراجع رسمی اعلام کند.

این بخشنامه در تاریخ ٢٢ تیر ١٣٩٣ برای اجرا به وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات، شرکت‌های دولتی و استانداری‌ها ابلاغ شده است.

انتهای پیام/ب

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930429000437