اطلاعیه

اعضاء محترم انجمن با سلام با عنایت به نزدیک شدن به زمان برگزاری مجامع عمومی فوق العاده و عادی خواهشمند است نسبت به پرداخت حق عضویت های معوق شرکت اقدام فرمائید. انجمن شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی خراسان رضوی تلفن : 38718191

اخبار مهم

رقابت های ناسالم در واگذاری طرحها مهمترین مشکل پیمانکاران است

PrintHeader

مشهد – ایرنا – نماینده انجمن شرکت های ساختمانی و تاسیساتی استان خراسان رضوی گفت: وجود رقابت های ناسالم در واگذاری طرحها و پروِژه های عمرانی، مهمترین مشکل جامعه پیمانکاری در سالهای اخیر بوده است.

محسن سلیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این امر موجب بیکاری و تعطیلی بخش عمده ای از شرکت های پیمانکاری در استان خراسان رضوی شده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون شرکت های پیمانکاری با مشکلات بسیار مواجه هستند و از دولت تدبیر و امید می خواهند در رفع تنگناهای آنها مساعدت کند.

وی گفت: تشخیص صلاحیت و رتبه بندی شرکت های پیمانکاری و سخت گیری های ناشی از قوانین و آیین نامه های جدید برای واگذاری پروِژه های عمرانی در دو سال اخیر موانع بسیار سر راه فعالیت شرکت های پیمانکاری ایجاد کرده است.

سلیمی بر ضرورت تصویب آیین نامه اجرایی قانون بهبود فضای کسب و کار و فراهم آمدن بستر قانونی لازم برای رفع مشکلات حرفه پیمانکاری در حوزه قوانین مالیات، بیمه و نظایر آن تاکید کرد.

نماینده انجمن شرکت های ساختمانی و تاسیساتی خراسان رضوی با اشاره به قانون ارتقای توان فنی و مهندسی از دولت خواست با همکاری و تشریک مساعی با بخش خصوصی نسبت به توانمند شدن آنها کمک کند.

وی افزود: وجود قوانین ناسازگار با سرمایه گذاری و تولید از مشکلات عمده ای است که گریبانگیر پیمانکاران نیز شده است.

وی خواستار اتخاذ سیاست های حمایتی و پشتیبانی لازم به منظور فراهم آمدن شرایط تاسیس شرکتهای پیمانکاری بزرگ در قالب کنسرسیوم در استانها شد.